Reakce na příspěvek z blogu "http://liskovar.bloguje.cz/"

2. listopadu 2005 v 12:16 | Any |  Any a metodologie vědy
Reakce na příspěvek z blogu http://liskovar.bloguje.cz/"
Má reakce bude směřovat na tento příspěvek:
"Vyvoleni jeste jednou
Vratme se tedy jeste jednou k otazce Vyvolenych. Opravdu by me zajimalo, jak ovlivnuje tato reality show volny cas. Je mozne, ze nekteri lide zasvetili vestinu volneho casu sledovanim Vyvolenych a to jak formou televizniho vysilani, tak precitanim informaci v tisku, na Internetu.
Hypoteza: Reality show vede teenagery k rozvijeni svych schopnosti a dovednosti.
Vyzkum: vyzkum bych provedla prostrednictvim ankety, kde by cilovou skupinou byli studenti zakladnich skol a gymnazii v rozmezi 15-18 let.
Ziskane udaje bych rozdelila do 2 hledisek: Prvni hledisko - zde bych se zabyvala teenagery, kteri nepropadli vasni Vyvolenych a ve svem volnem case se radeji venuji svym konickum. Druhe hledisko - zde by byli jedinci, kteri reality show sleduji a k ucastnikum teto souteze vzhlizeji a snazi se je napodobit (napr. Regina maluje - dany jedinec se prihlasi na malovani)."
Po zadání úkolu, který jsme dostali na metodologii vědy, tj. podívat se na reality show "jiným pohledem", jsem se zeptala mých kamarádů-učitelů, jak moc tato televizní zábava ovlivňuje jejich žáky. Potvrdilo se mi to, co jsem očekávala. Ve třídách, které oni učí - 6.-9.ročník - jsou především Vyvolení hlavním předmětem rozhovorů těchto dětí. (Otázce "Proč právě Vyvolení?" se věnuji a budu věnovat ve svých příspěvcích..). Zde bych si jen na základě těchto několika málo informací ze škol dovolila popřít výše uvedenou hypotézu. Domnívám se, že cílem a důsledkem sledování reality show není rozvíjení dovedností teenagerů, ale právě naopak, jejich připoutání k televizním obrazovkám. Maximální vyvinuté úsilí je pak psaní sms pro jejich oblíbené Vyvolené. (Pozn.: Kdo píše ty statisíce sms je mi také záhadou..........)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama